Kurzy tkaní, Naše výrobky, Tkaní
Napsat komentář

Hotovo

Poslední ubrousek, poslední steh, vyprat a vyžehlit. To vše je ještě navíc třeba udělat. Když se mě někdo ptá, jak dlouho mi trvá utkat to či ono, nevím vlastně, co mám rychle odpovědět. Cožpak utkat, to docela frčí a dlouho to netrvá. Pletení je pomalejší činnost. Jenže – je tu plánování a výběr vzoru, velikosti výrobku, počítání nití, propočítávání délky a přepočítávání pro případné sražení se (bez matematiky se to prostě neobejde). Další počty přijdou při snování osnovy a nové počty při napínání a zavádění osnovy. Hodiny soustředění, chyba není vítaná. Pak se tedy človíček usadí za stav, na pár hodin si užije zábavu zakončenou velkým „entrée“ v podobě odvinutí hotového díla ze zbožového válce. A je tu zase nudná mravenčina – špendlení, stehování, zašívání, zapošívání a další nutnosti kolem dokončení.

DSC_0911-2

S plánováním vzoru pro tyhle ubrousky jsem se docela potrápila. Nějak mi nedošlo, že šlapadla přece jen budou fungovat na jiném principu než klapky u stolního stavu. Všechno se muselo podřídit liftplánu. A ten mi dovolil jen pět listů. Žádné velké omezení to ale nebylo, i pět listů umožňuje různé kombinace. A tak vzniklo několik souprav na jedné osnově, každá z nich něčím originální. Barvou i vzorováním. Technika SandW je v tomto velmi variabilní a poddajná. Jestli si to někdy zopakuji? Ano, líbí se mi to a jsem do SandW zamilovaná až po uši. Ale určitě to bude něco odlišného. Nejsem stavěná na vyrábění seriových kousků a už čtveřice stejných ubrousků mě stála velké přemáhání.

DSC_0975

Líbí se vám některá ze souprav? Už jsou konečně přidané i do výlohy v obchůdku na Fler. Přijďte a nakoukněte. Jste zváni.

Nebo se můžete odvážit proniknout do tajů této techniky a naučit se ji u nás v Kurzu tkaní techniky Summer and Winter.

DSC_0932

Foto – Kateřina Cepáková, Matyldas barn

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s