Kurzy tkaní, Tkaní
komentáře 2

Summer and Winter

Miluji Summer and Winter. No, ve skutečnosti mám raději jaro a podzim, ale toto je název tkalcovské techniky, která mně vedle ažurového tkaní navždy učarovala. Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem se svou chabou angličtinou pronikla do principu této techniky, ale když už jednou pochopíte, otevřou se opět nekonečné obzory možností. A to mám ráda, tu svobodu, kdy si můžu naplánovat co se na napnuté osnově objeví.

DSC_0421

Techniku charakterizují malé kytičky

Technika má několik způsobů jak vzorovat. Já se zatím věnuji jednomu z nich. Jsou to taková malá kolečka nebo kytičky, která dohromady propojená vytváří vzorování, jaké si přejete.

Summer and Winter

Jarní prostírání s motivy podle mého návrhu

A protože to byla jedna z prvních pokročilých technik, které jsem se věnovala hodně, nasbírala jsem i dostatek zkušeností s jejím využitím. Perfektní jsou takto utkané prostírky nebo utěrky. Tkanina nejenže vypadá krásně, ale je i hutná a drží. Peru běžně v pračce, pověsím a vzorování stále drží. Bonusem je i to, že se nemusí žehlit!

Summer and Winter

Vánoční prostírka ve zlatém provedení

Summer and Winter

Vánoční prostírka v zelenočerveném provedení

Určitě bych se nenudila, kdybych se chtěla věnovat pouze této technice. V mém zápisníku jsou náčrty, které jsem ještě nevyzkoušela. A co teprve kdybych se začala věnovat dalším způsobům nebo zaexperimentovala s materiály.

Summer and Winter

Kreslím si všechny možnosti jednoho návodu. Je to zábavné.

A tak je tu opět nabídka kurzu pro mírně pokročilé. Není to žádná věda naučit se tkát touto technikou. Trochu více přemýšlení vyžadují vlastní návrhy a jejich realizace. Můžete si opět namíchat svůj kurz na míru a buď se jenom naučit touto technikou tkát, anebo se pustit do vysněných projektů, jako jsem to udělala já. Chcete-li, naučím vás to.

Informace o kurzech

2 Comments

  1. Pingback: Jaro se blíží… | Matyldina stodola

  2. Pingback: Hurá do Trutnova! | Matyldina stodola

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s