Naše výrobky

Mám ráda práci s přírodním materiálem. Na prvním místě při jeho výběru stojí vlna. V první řadě samozřejmě proto, že mám vlastní zdroj, ale v neposlední řadě si ji vybírám pro její skvělé vlastnosti. Vlna je úžasný materiál, poddajný, tvárný, odolný, inspirující, spolupracující; často se jí nechávám vést.

Když si chci odskočit k jemnější práci, volím bavlnu. I ta je tvárná, výrobky z ní slouží dobře a dlouho.

Můj sen je tvorba ze lnu. Zatím k němu ovšem přistupuji s velkou pokorou, takže práci s ním se teprve učím. A jsou tu další krásné přírodní materiály, jako je hedvábí, konopí, srst některých zvířat, prostě je z čeho vybírat.

Není mi cizí ani recyklace, tvořit se dá i z tzv. odpadu.

Co ale ráda nemám, to jsou umělá vlákna všeho druhu. Jsou mi nepříjemná, vzbuzují ve mně pocit levné náhražky a připadá mi zbytečné plýtvat časem a námahou kvůli výrobku, který bude sloužit jen krátce a rozhodně nebude mít stejné vlastnosti, jako výrobek z přírodního materiálu.

Nakoukněte tedy do galerie Matyldiny stodoly (klikněte na název kategorie). Některé výrobky již slouží rodině nebo novým majitelům, jiné jsou ke koupi. Podrobnosti si přečtěte u fotografie jednotlivých textilií.

KOBERCE VLNĚNÉ

IMG_20180208_213153

KOBERCE Z RECYKLOVANÉHO MATERIÁLU

IMG_2280