Akce a události, Kurzy tkaní, Na návštěvě, Tkaní
Napsat komentář

Hurá do Trutnova!

Ačkoliv cesta bývá dlouhá a zabere pomalu stejný čas jako samotný pobyt, přesto jezdím velice ráda do Domu pod jasanem. Poprvé to bylo pro mě jako vydat se do samotného ráje. Tím víc jsem potom měla chuť si návštěvu znovu a znovu zopakovat. Podkrkonošská chaloupka v sobě skrývá tolik krásna a ducha všech nádherných řemesel, co jen si člověk umí představit. Návštěvy tohoto místa jsou umocněné navíc tím, že jde vždy o setkání „stejně postižených lidí“, myslím tím lidí obdařených láskou k řemeslům všeho druhu, hlavně těch kolem textilní tvorby. Však je to také hlavně muzeum tkalcovské.

A takové bylo i poslední setkání, kterého jsem měla tu čest se zúčastnit jako lektorka a přispět svou troškou do mlýna. Tréma byla. Sešli se totiž více či méně zkušení tkalci obdaření velkou dávkou vlastní kreativity a dovedností.

Tkalcovský seminář ukázal, jak může být tkalcovské řemeslo nádherně různorodé a že když dva lidé tkají podobné nebo stejné věci, ty mohou být naprosto odlišné. V každé z nich je zatkaný kus duše autora, odráží povahy i styl života. Obdivné reakce střídalo ňuchání a ohmatávání tkanin, probíhala módní přehlídka vlastnoručně utkaného ošacení, zkoumala se různorodost materiálů.

Další den se nesl v duchu přednášek o tkaninách typu Huck lace – vedl zkušený lektor Matyáš Orsák. Technika Summer and Winter probíhala pod mým vedením. Výuku oživila zajímavá přednáška o zpracování lnu.

Škoda, že víkend není nafukovací, příběhy všech zúčastněných byly velice zajímavé, naslouchali jsme jim vzájemně hluboko do noci, než nás přemohla únava.

Velké poděkování patří Martině Poliakové, která tato setkání organizuje, umožňuje lidem potkávat se v krásném prostředí plném inspirace a cítit se tam jako doma, načerpat energii a chuť do další tvorby.

Martinko, díky za ten hezký čas!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s