Kurzy předení a zpracování vlny, Kurzy tkaní, Tkaní
Napsat komentář

Kurzy tkaní

Letošní tkaní v kurzech je opravdu pestré. Učili jsme se snovat a navádět osnovu, weftfaced tkaninu, přeloženou tkaninu, tkaní na stávku s pevným listem i na všech mých stavech vícelistých. Hodně mě zajímá a baví objevovat spolu se svými žáky všechny taje a možnosti materiálů a vazeb. Víc hlav víc ví, to se říká, a tady to opravdu platí. Já předložím návrh, materiál si řekne své a učedník vloží do tkaniny část svého času, chtění, duše a umu. Výsledek se musí dostavit!

Tkaniny z týdenního kurzu zpracování vlny. Cílem kurzu je projít si celým procesem od vyprání, barvení, přes česání, předení až po tkaní z vlastnoručně vytvořeného materiálu. Díváte se tedy na finále.

Kurz tkaní na vícelistech – vzorování útkem, dvojitá přeložená tkanina, obojí vyžaduje velké soustředění. Ale když se sejdou tři tkadleny, které se pár měsíců neviděly, jde to moc těžko. Myslím to soustředění, jelikož bylo stále co si vyprávět.

Kurz tkaní na vícelistých stavech – na přání se tkal povlak na polštář, utěrky a vzorník. Ke stavům si sedly tři úplné začátečnice. Jedna, ze všech nejrychlejší, ještě školou povinná, utkala si za jediný den povlak. Druhá, s handicapem; sklidila můj velký obdiv a úctu k tomu, co dokázala. Ty zelené utěrky jsou její. Třetí by si už mohla užívat zasloužený odpočinek, namísto toho objevuje nové obzory – krajiny, lidi i dovednosti. Všechny tři veskrze pozitivní a výborně naladění lidé. Víkend s nimi byl zábavný, plný zajímavých rozhovorů a veselých příběhů, jakoby jsme se znaly odjakživa. Díky za příjemně strávený čas.

Díky také všem za to, že neváháte a překonáváte velké vzdálenosti, abyste se mých kurzů zúčastnili. Děkuji za důvěru.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s