Kurzy tkaní, Tkaní
Napsat komentář

Obrázky z kurzu tkaní

V Matyldině stodole si můžete objednat kurz podle vašeho přání připravený právě vám na míru. Takový individuální kurz, kdy se věnuji jednomu člověku, se právě odehrál v uplynulých dvou dnech.

Je dobré, když můj budoucí student ví, co chce a umí si o to říct. Já jsem tím pádem připravená a za krátký čas jsme společně schopni zvládnout opravdu hodně práce.

kurz tkaní na čtyřech listech

Tak tomu bylo i teď. Věděla jsem přesně, do čeho jdu a naplánovala program na přání. A měla jsem na závěr velkou radost, že se mi podařilo přání beze zbytku splnit.

Osnovu jsem připravila předem, protože moje studentka si nechává osnovu snovat na zakázku v tkalcovně ve Strmilově. Šlo tu tedy především o techniky tkaní na čtyřech listech a jejich využití při práci s vlastní ručně předenou vlnou. V tom se cítím jako ryba ve vodě, vlastních zkušeností mám dost. Takže jsem se moc těšila, až začneme.

vzorník – techniky tkaní na čtyřech listech

Začaly jsme nejprve vysvětlením, jak číst vzory pro tkaní, jak si připravit návod osnovy do nitěnek, co zvedat a jak zvedat, neboli jak číst zvedací plán. Postupovaly jsme od jednoduššího ke složitějšímu, jak ukážou obrázky. Během dvou výukových dnů jsme stačily třikrát znovu navést osnovu podle nového naváděcího plánu. Stala se z nás sehraná dvojka. Občas by se mi hodil někdo takový do páru, když si navádím vlastní osnovu čítající několik stovek nití.

vzorník – techniky tkaní na čtyřech listech (rub práce)

Vyzkoušely jsme tkaní s člunkem, tkací jehlou i smotkem. Vysvětlily si, jak s co nejmenší bolestí napravit chyby, splést se totiž může každý.

A občas jsme si odskočily k předení, protože kromě tkaní nás dvě spojovala i láska k vlně a k předení. Kousky výsledné příze jsou také zatkané do vzorníku, který si odsud moje studentka odvezla.

vzorník – techniky tkaní na čtyřech listech (rosepath)

Tohoto setkání s milým člověkem si vážím o to víc, protože kvůli kurzu má žačka vážila dlouhou cestu až z druhého konce republiky a přespávala v autě, jen aby se mohla zúčastnit. Moc doufám, že tohle nepohodlí jí stálo za to a že nelituje.

Nalákala jsem vás? Nebojte se oslovit mě a naplánovat si kurz podle vašeho přání a v termínu, který vám bude vyhovovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s