Kurzy předení a zpracování vlny, Kurzy tkaní
Napsat komentář

Jarně-letní kurzy barvení, zpracování vlny nebo tkaní

Pokud si teprve děláte plány na léto a chtěli byste strávit svůj čas smysluplně a něco nového se naučit nebo se zdokonalit v tom, co už umíte, pak přicházím s nabídkou víkendových i několikadenních kurzů textilních řemesel.

  • Základy přírodního barvířství: 8. května 2019, časová dotace 9.00 – 17.30 

– Poohlédneme se společně po okolí po barvícím materiálu, který hned vyzkoušíme. Řekneme si něco o přípravě barvícího i barveného materiálu, o mořidlech, procesu barvení a fixaci barvy. Barvit můžeme vaši vlnu, nebo si za malý příplatek můžete obarvit vzorky komerční přírodní příze i vzorky látek.

Cena kurzu: 1200 Kč (+ případné náklady za přízi). Při počtu 4 účastníků se cena sníží na 1000 Kč.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  • Základy přírodního barvířství: 1. června 2019, časová dotace 9.00 – 17.30

– Program je stejný, jako v předchozí nabídce, případně se kurz může stát pokračováním, protože nabídka rostlinného materiálu bude už samozřejmě jiná.

Cena kurzu: 1200 Kč (+ případné náklady za přízi). Při počtu 4 účastníků se cena sníží na 1000 Kč.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  • Základy zpracování vlny: 15. – 16. června 2019, přibližná časová dotace 12 hodin – sobota 9.00 – 19.00, neděle 9.00 – 12.00  

– V kurzu se dozvíte v krátkosti o přípravě surové vlny pro předení, případně kde sehnat komerční česance pro předení, vyzkoušíme si přírodní barvířství a samozřejmě si pěkně zapředeme, a to na vřetánku i na kolovrátku. A co potom dál s upředenou přízí? I na toto téma se během naší přástky dostaneme. Materiál ke zpracování poskytnu a už je v ceně. Budete-li si chtít přivézt svůj kolovrátek nebo vřetánko, je to možné, ale oboje je tu samozřejmě k dispozici.

Cena kurzu: 1800 Kč, při počtu 4 účastníků se sníží na 1500 Kč. (1 místo už je obsazené)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  • Zpracování vlny pro pokročilé:  8. – 12. července 2019, přibližná časová dotace 33 hodin, začátek v pondělí ve 12.00 – 18.00, úterý až čtvrtek 9.00 – 18.00, pátek 9.00 – 12.00

Kurz je určený šikulkám, které už příst dovedou, ale chtěly by se posunout o pár dovedností výš. Budeme se zaobírat přípravou česanců z rozličných plemen ovcí pro různé typy předení. Naučíme se příst základní typy příze – česanou a vlněnou. Vyzkoušíme si techniky předení. Pobavíme se a vyzkoušíme si vlnu různého charakteru a hrubosti. Bude-li zájem, můžeme věnovat čas i přízi artové se zajímavou strukturou. Také se budeme věnovat přírodnímu barvířství a jeho možnostem (barvení před předením nebo spředení příze, míchání barev, vytváření barevných přechodů, apod.) Ukážeme si, co je možné se spředenou přízí tvořit dál.

Kurz může být „namíchán“ podle vašeho přání. Ubytovat se vzhledem k délce kurzu můžete v některém z mnoha penziónů v okolí a tam je také možnost se najíst, případně se domluvíme na společném vaření nějaké rychlovky, která nás příliš neodvede od práce. Přivítám, budete-li mít vlastní kolovrat. Ostatní pomůcky a materiál zajistím a je v ceně. Svou vlnu si můžete přivézt tehdy, budete-li ji chtít se mnou konzultovat.

Cena kurzu: 3500 Kč, při počtu 4 účastníků se sníží na 3000 Kč. (1 místo je již obsazené)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  • Kurz tkaní na přání

– během letních prázdnin se můžeme domluvit na individuálním kurzu i mimo víkendy. Délka kurzu i jeho cena bude daná technikou a pokročilostí kurzu, ale většinou si účtuji 150 Kč za hodinu. K dispozici jsou rámy na tkaní, Ashford stavy s pevným listem, osmilistý stolní stav Ashford a podlahový osmilistý stav Louet Delta. Jaké kurzy nabízím, si můžete projít ZDE nebo na FLER. Také se můžete podívat na některé příspěvky z kurzů Matyldiny stodoly.

Ažurové tkaní

Ažurové tkaní

Dvojité tkaní

Summer and winter

 

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Pro bližší informace mě můžete kontaktovat na adrese matyldinastodola@gmail.com a zde se také můžete na kurz přihlásit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s