Kurzy tkaní, Tkaní
Napsat komentář

Pozor! Kurz…

Už jenom týden zbývá do termínu 20. – 22. července letního Kurzu vzorování ve dvojité tkanině a jedno místo je stále volné. O jaký kurz se jedná?

Je to tkaní pro ty, kteří už mají základy za sebou a chtějí vyzkoušet něco nového. Dvojitá tkanina nebo také dvouvrstvá tkanina nabízí nepřeberné množství využití.

  • Úplný základ – můžete tkát dvě identické věci nad sebou naráz z jedné osnovy. Tkáte třeva závěsy a chcete, aby jejich rozměry sedly na centimetr přesně, pak je toto možnost.
  • Další možnost využití je přeložená tkanina – v případě, že máte stav jen s malou šířkou a vy potřebujete tkaninu větších rozměrů, je toto zase možnost. Po utkání a odstřižení ze stavu látku prostě rozložíte a máte dvojnásobek, v případě osmilistého stavu i třeba čtyřnásobek šířky.
  • Dutá tkanina – tkáte jakýsi tunel – najde uplatnění u tkaní například halenek nebo tunik či tašek a různých pouzder. Nemusíte je potom sešívat, mají spoje na obou okrajích.
  • A jsme u další možnosti. Mezi obě vrstvy tkanin můžete vkládat vycpávku, která je zatkána dovnitř a vy tak získáte např. polštář, podsedák, lehátko k vodě nebo na dřevěné venkovní křeslo. Další možnosti určitě existují.
  • Vycpanou tkaninu můžeme na kterémkoliv místě oddělovat a zase spojovat, vytvářet v ní otvory, které mohou sloužit jako kapsy.
  • Pohrát si můžeme s barvami, kdy jedna vrstva prostupuje druhou v různých barevných kombinacích.
  • Překrásné a zajímavé možnosti nabízí propojování těchto dvou vrstev tkanin pouze na určitých místech. Tak zatímco spodní vrstva tvoří pozadí, nechává té horní vrstvě v podobě ažurek vyniknout.
  • Nebo si můžete vytvořit opět vycpanou ozdobně prošívanou tkaninu, která připomíná quiltování.
  • A vrcholné zakončení je vytkávání vlastních návrhů obrázků navržených ve čtvercové síti.

Toto je pouze začátek hrátek s dvojitou tkaninou, protože jakmile narušíme strukturu plátna, objeví se další a další možnosti. To zase ale jindy v jiném kurzu.

Tento kurz vychází z knihy Doubleweaving od Jennifer Moore: Video

Účastník ode mě dostane podrobná česká skripta, která jsem napsala na základě vlastních zkušeností a která si bude moci doplnit o vlastní poznámky a nákresy.

Kurz trvá 16 hodin. Osnova bude už kvůli časové náročnosti programu připravena. Kolik toho stihnete utkat z plánovaného vzorníku záleží jen na zdatnosti tkadlenky. Tká se na čtyřech listech pomocí dvou člunků a tkací jehly.

Případného zájemce i ubytuji. Kontaktujte mě zde nebo na Fler.cz

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s