Kurzy předení a zpracování vlny, přírodní barvířství, Zpracování vlny
komentáře 2

První letošní kurz barvení

Normálně když barvím, většinou mám v hrnci dvě, tři barvičky a dost. Barvení má svůj proces, který u mě trvá do druhého dne. Tentokrát to ale byla barevná smršť. Se svou žačkou jsme zkrátily proces každé barvy na několik hodin. Hrnec střídal hrnec a všechno probíhalo hladce i proto, že má žačka byla perfektně připravená, vybavená přadýnky vlastnoručně spředené příze vlny různých plemen i česanci. Bylo zajímavé pozorovat, jak který materiál barvu přijímá. Sušit nám pomáhal vítr.

Když jsme si společně plánovaly náplň kurzu, byly tu menší obavy z toho, jestli už vůbec něco poroste. Rychlé jaro ale připravilo spoustu možností. Stačila malá vycházka v podvečer. Vypadaly jsme v den filipojakubské noci trochu čarodějně s náručí různých klacíků a bylin. Možná i kvůli té noci se nám tak vedlo. Mám radost, že paleta barev z vlastních zdrojů byla nakonec docela pestrá, i když jsme ji doplnily kupovanou mořenou kvůli oblíbené červené barvě.

Po čase jsem se také vrátila ke zkouškám barvení bavlny. Ta má své vlastní postupy, ale na ty nebyl čas. Vzorky se koupaly spolu s vlnou. S barevným výsledkem jsem moc spokojená. Ale o bavlně až příště.

DSC_0592

Své žačce děkuji za příjemně strávené dny. Byly jsme opravdu sehraný tým, naladěné na stejnou notu. I proto se nám to určitě tak povedlo.

DSC_0563

Máte-li zájem vyzkoušet něco podobného, neváhejte mě kontaktovat. Společně si můžeme vyzkoušet barvení různých vzorečků a nebo si můžete nabarvit vlnu třeba na tolik módní šátek či svetr.

Kurzy v Matyldině stodole

O krásné fotografie se postarala Kateřina Cepáková z Matyldas barn.com

2 Comments

  1. Zuzana Froňková says

    Včera jsem se vrátila z úžasného kurzu barvení vlny přírodní cestou. Bylo to něco neskutečného a nádherného. Moc děkuji své učitelce za ohromné množství informací a za to, že mě během dvou dnů uvedla do světa přírodního barvířství, které mě zcela uchvátilo a pravděpodobně do budoucna vyhranilo mou tvorbu.

    To se mi líbí

  2. Pingback: Barvy z přírody | Matyldina stodola

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s