Naše výrobky, Projekty, přírodní barvířství, Tkaní
Napsat komentář

Plánování

Na každém novém dalším projektu je pro mě vůbec ta nejzdlouhavější část plánování. Nejprve se mi v hlavě usídlí jakási vize budoucího. Potom přemýšlím o materiálu a nejvhodnější technice. Nastane hledání, listování brouzdání internetem. Když už vize dostane konkrétnější obrysy, musím věnovat jeden den zavádění osnovy do nitěnek a navazování šlapadel ke konkrétním listům.

Příprava na kobercování

Příprava na kobercování

Tak tomu bylo i tentokrát. Jenže vize se jaksi neproměnila v to, co jsem doufala. Poznala jsem to asi po třiceti řadách. Vůbec jsem nebyla spokojená. Měla jsem pocit, že jen marním materiál a že jeho hodnota silně ztrácí nedokonalostí. Nechala jsem projekt „odležet“ a zkusila jít na věci jinak. Ještě že jsou počítače a šikovné prográmky. Za hodinu jsem měla obraz, který se mi usídlil v hlavě, i před sebou na obrazovce. V podobných barvách, rozvedený do různých variant.

IMG_20180120_104326

Těch třicet řad bylo rychle vypáráno. Dokud je tkanina na stavu, jde to. Horší bylo, že jsem si musela znovu na dvě hodiny zalézt pod stav a všechna šlapadla převázat. To je snad jediná nevýhoda countermarch stavů. Zvláště s mými brýlemi, kdy musím mít hlavu natočenou v určité poloze, jinak je vše rozmazané jako v mlze.

Ručně tkaný koberec z ručně předené příze valašky. Barveno přírodními barvivy.

Ručně tkaný koberec z ručně předené příze valašky. Barveno přírodními barvivy.

Poháněla mě ale vidina požitku z tkaní a ten se dostavil. Barvy fungují, jak mají, dokonce lépe, než jsem očekávala. Nezbývá, než se těšit, až půjde se stavu.

A tyhle dva opustili stav před nedávnem. Najdete je v našem obchůdku na Fler.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s