Naše výrobky, Není vlna jako vlna, Tkaní
Napsat komentář

Polštář

Nevím, jak to máte milé tvořilky vy, ale já docela často prokrastinuji. Strašně moc mě baví začínat nový projekt. Asi tak do poloviny práce se ještě stále bavím. Ale od poloviny už začnu pokukovat, co bych mohla dělat příště, a před samým závěrem už to nevydržím a začnu pracovat na nové věci. A tak se mi kupí nedodělky a musím být opravdu moc dobře naladěná, abych se přinutila k tomu všechno dokončit.

IMG_1442

Historie tohoto jednoduchého polštářku je tedy docela dlouhá. Nejdříve mi dcera dovezla z Islandu jako dárek česance vlny z tamních oveček. Tehdy mě úplně neoslovila. Trochu hrubší, plná malých zástřihů. Přesto jsem ji spředla do malých klubíček.

IMG_2177

Ale co s nimi? Bylo jich jen několik. Na pletení málo. Klubíčka odpočívala dlouho na dně košíku. Až mi jednou zbyla na stavu asi půlmetrová vlněná osnova. Tak akorát pro spotřebování islandské vlny. Vzor byl určený původně pro pléd, neměnila jsem ho. Jen množství od každé barvy mi neumožňovalo nijakou pravidelnost. Vzniklo nahodilé pruhování.

IMG_7201

A pak byl polštářek vyprán a příze se ve tkanině krásně nafoukla a propojila a  příze i vzoru povýšila hodnotu toho zbytku osnovy, který by byl jinak vyhozený.

Teprve po letech jsem tedy polštářek dokončila. Doufám, že si brzy najde majitele, kterému udělá radost.

Ps. Medvídek z úvodní fotografie je z dílny mé dcery – Matyldas barn. Je to autorská práce.

ručně tkaný z ručně předené islandské vlny

ručně tkaný z ručně předené islandské vlny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s