Naše výrobky, Projekty, Tkaní
Napsat komentář

Koberec džínový a nový stav

IMG_2254-001

Kdykoliv zasedám vzadu za stav k navíjení nové osnovy, běží mi hlavou myšlenky o tom, že nejlepší věc, co jsem si kdy za celý svůj život pořídila, je právě tento stav. Zejména oceňuji sekční válec. Můj bubák – navíjení nové osnovy – je najednou pryč. Zmizel s tímto chytrým udělátkem. Osnova je rázem hračka. Nitě nepočítám naráz, ale po částech. Tedy je tu menší pravděpodobnost, že se spletu. Další kontrola při zakládání nití do malého rozřazovače mi to jistí. Navíjení zvládnu sama, lehce a v pohodlí v sedě! K velké úlevě mého manžela, který mi dřív musel pokaždé asistovat a který mi proto raději tuhle vymoženost dopřál.

IMG_2253-001

Další výhoda, kterou velice oceňuji, je že se mohu při protahování osnovy nitěnkami a paprskem pohodlně usadit dovnitř stavu. Prsník i zbožový válec se dá lehce odstranit a po navlečení zase usadit jako skládačka.

Co mi dříve trvalo i několik dní (podle počtu nití), je teď otázka několika hodin. Čím dříve mám navlečeno, tím dříve se mohu věnovat vlastnímu tkaní, novým technikám.

Tak jako dnes. Osnova byla hotová za půl dne a už si můžu jenom hrát.

IMG_2255-001

Poprvé tkám z džínoviny. Všechny rozstříhané proužky ze starých džín jsem pečlivě sešila na stroji  do dlouhých pásů a ty pak přežehlila přeložené na půl. Jestli se mi tahle příprava vyplatí? Myslím, že ano. Zaručuji se, že z koberce po prvním praní nepolezou žádné cancoury. Bude držet? To se uvidí. Dělám ale všechno pro to, aby to byla věc trvalá a sloužila hodně dlouho.

IMG_2256-001

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s